Google ADS

Deklarohet babai i Albion Rrahmanit, pas raportimit të mediave rumune

16:38 | 19 Shtator 2023

Gjatë këtyre ditëve në Rumani, mediat kanë shkrura për sulmuesin e Kombëtares së Kosovës Albion Rrahmani kinse ka kryer një intervenim në tru.

Pas marrjes së këtyre informatave, babai i Albionit menjeherë i ka demantuar këto lajme, në një intervistë për RTK-në.

“Albioni ka pasur intervenim për një dhëmb e jo operim në tru. Ai ka qenë pjesë Rapidit në ndeshjen e fundit. Albioni është mirë më shëndet dhe në formë mjaft të mirë”, tha Driton Rrahmani.

Pas shkëlqimit në futbollin kosovar me Ballkanin, Albion Rrahmani ishte transferuar tek gjiganti rumun për shifrën 600 e mijë euro që është transferimi më i shtrenjtë nga futbolli kosovar.

Të ngjashme