Dardanët kujtojnë legjendën Fadil Vokrri

14:38 | 23 Korrik 2020

“Dardanët” e kanë kujtuar sot legjendën e futbollit kosovar, Fadil Vokrri, i cili kishte ndërruar jetë dy vjet më parë.

Tifozët e Kosovës ia kanë dedikuar një super-video emocionuese futbollistit më të mirë në histori të Kosovës dhe ish-kryetarit të Federatës së Futbollit të Kosovës, në datën e lindjes së të ndjerit.

“FADIL VOKRRI 23.07.1960 – 09.06.2018. Legjenda nuk vdes kurrë. Ai është inspirimi ynë. Ai është udhërrëfyesi ynë. Ai është Fadil Vokrri. Përgjithmonë në zemrat dhe kujtimet tona”, kanë shkruar “Dardanët”.

Vokrri ishte lindur më 23 korrik të vitit 1960.

Ai është kontribuuesi më i madh i ndërkombëtarizimit të futbollit kosovar dhe nismëtari i sukseseve të mëdha të Përfaqësueses së Kosovës.

Tifozët e Kosovës ia kanë dedikuar një super-video emocionuese futbollistit më të mirë në histori të Kosovës dhe ish-kryetarit të Federatës së Futbollit të Kosovës, në datën e lindjes së të ndjerit.

“FADIL VOKRRI 23.07.1960 – 09.06.2018. Legjenda nuk vdes kurrë. Ai është inspirimi ynë. Ai është udhërrëfyesi ynë. Ai është Fadil Vokrri. Përgjithmonë në zemrat dhe kujtimet tona”, kanë shkruar “Dardanët”.

Vokrri ishte lindur më 23 korrik të vitit 1960.

Ai është kontribuuesi më i madh i ndërkombëtarizimit të futbollit kosovar dhe nismëtari i sukseseve të mëdha të Përfaqësueses së Kosovës.

FADIL VOKRRI 23.07.1960 – 09.06.2018

Legjenda nuk vdes kurrë. Ai është inspirimi ynë. Ai është udhërrëfyesi ynë. Ai është Fadil Vokrri.Përgjithmonë në zemrat dhe kujtimet tona.Legends never die.#LegendsNeverDie #FadilVokrri #unebiriytkosove #unebijajotekosove #KosovaCREDITS FOR SONG : Ultras-World

Publiée par Dardanët sur Mercredi 22 juillet 2020

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara