Crystal Palace – Liverpool, formacionet zyrtare

14:13 | 23 Janar 2022

Crystal Palace do të ketë një ndeshje të vështirë në shtëpi, pasi do të ketë përballë Liverpoolin në kuadër të xhiros së 23-të të Premier League.

Të dy skuadrat tashmë kanë bërë zyrtare formacionet e tyre për këtë ndeshje.

Formacionet zyrtare:

Crystal Palace (4-3-3): Vicente Guaita; Tyrick Mitchell, Marc Guehi, Joachim Andersen, Joel Ward; Jeffrey Schlupp, Will Hughes, Conor Gallagher; Jean-Philippe Mateta, Michael Olise dhe Odsonne Edouard.

Liverpool (4-3-3): Alisson; Trent Alexander-Arnold, Joël Matip, Virgil van Dijk, Andrew Robertson; Jordan Henderson, Fabinho, Curtis Jones; Alex Oxlande-Chemberlain, Diogo Jota dhe Roberto Firmino.

Ndeshja do të zhvillohet në “Selhurst Park” me fillim nga ora 15:00./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara