CR7 shpenzon 10 milion për makinën super luksoze

11:47 | 14 Tetor 2021

Portugezi, Crisitano Ronaldo ka shpenzuar 10 milionë euro për të blerë  një makinë super luksoze

Bugatti Centodieci, e cila është makinë e edicionit të limituar.

Ylli i Manchester United njihet  që është një tifoz i flakët i makinave të shpejta dhe atyre luksoze.

“Sipas Faqes  “The Supercar Blog” Ronaldo ka porositur makinën luksoze e cila është e sasi e limituar  në botë.

Vetëm 10 versione të kësaj makine janë prodhuar.

Bugatti i ri i CR7 ka një motor Ë16 me tetë litra, me dizajn dhe model speciale që  kanë një fuqi të jashtëzakonshme.

Vetura ka1600 kuaj fuqi, dhe mund të mbërrij 100 metra brenda 2.4 sekonda.

Ndërsa mund të arrijë shpejtësinë maksimale prek 236 mile apo 380 km/h. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara