Chelsea siguron kualifikimin tutje në Ligën e Kampionëve

21:02 | 25 Tetor 2022

Kanë përfunduar dy ndeshjet me fillim nga ora 18:45 në Ligën e Kampionëve.

Chelsea ka siguruar një fitore të rëndësishme ndaj Salzburg dhe ka siguruar kualifikimin tutje

Rezultati përfundimtar i ndeshjes ishte 1 me 2, me Kovacic dhe Havertz që realizuan për skuadrën angleze, kurse Adamu shënoi për vendasit.

Sevilla ka siguruar fitore poashtu shumë të rëndësishme ndaj Copenhagen duke mbajtur gjallë shpresat për kualifikm tutje.

Spanjollët triumfuan me rezultat 3 me 0, me El Nesyri, Isco dhe Montiel që realizuan golat e fitores.

Shpërndaje në rrjete sociale