Capello: Interi ende në garë për titull në Serie A

20:32 | 20 Qershor 2020

Fabio Capello është i bindur se Inter është ende në garë për titull në Serie A, së bashku me Juventusin dhe Lazio.

Sipas ish trajnerit të njohur, gjithçka mbetet e hapur, pasi rikthimi i futbollit do të jetë sikur të fillojë sezoni i ri.

“Gjithçka është e hapur, përfshirë edhe garën për titull, kështu që është sikur të fillojë një sezon i ri”, ka deklaruar Capello, përcjell lajmi.net.

“Do të jetë një paradoks që mund të sjellë rezultate të befasishme. Ne nuk e dimë se në çfarë forme do të jenë skuadrat, pasi diçka mund të kenë bërë diçka të re gjatë stërvitjeve të mbyllura”.

“Nëse Inter mund Sampdorian, atëherë do të kishin një avantazh më të lehtë në krahasim me skuadrat tjera, kështu që një fitore mund të bëjë që ata të rimarrin shpirtin në fillim të sezonit”.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara