Bilanci i ndeshjeve mes Turqisë dhe Italisë, në histori të Kampionateve Evropiane

17:57 | 11 Qershor 2021

Turqia dhe Italia, sonte përballen në ndeshjen hapëse të “Euro 2020” nga ora 21:00.

Kombëtarja e Turqisë dhe Italisë, sonte fillojnë aventurën në “Euro 2020”, me ndeshjen që zhvillohet në “Stadio Olimpico” të Romës nga ora 21:00, shkruan lajmi.net.

Këto dy kombëtare janë ballafaquar tri herë në histori të Kampionateve Evropiane përfshirë fazën e kualifikimeve, me “Azzurët” që kanë fituar të gjitha përballjet ndaj Turqëve.

 

Italia 6 – 0 Turqia, në vitin 1962

Turqia 0 – 1 Italia, në vitin 1963

Turqia 1- 2 Italia, në vitin 2000

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara