Benzema informon Realin se dëshiron të pranojë ofertën nga Arabia Saudite

23:22 | 31 Maj 2023

Karim Benzema thuhet se i ka thënë Real Madridit se dëshiron të pranojë një ofertë nga skuadra e Arabisë Saudite, Al-Ittihad.

Sulmuesi ka vendosur të bëjë transferimin e lirë në Ligën Saudite Pro, raporton Foot Mercato, dhe ka njoftuar Madridin se nuk do të angazhohet për një kontratë të re pasi i skadon kontrata aktuale në fund të sezonit.

Benzema mori një ofertë për një kontratë dyvjeçare që do ta shohë atë të fitojë 400 milionë euro të raportuara (346 milionë £/439 milionë dollarë).

Ai gjithashtu do të paguhet si ambasador në ofertën e Arabisë Saudite për të pritur Kupën e Botës 2030.

Me Cristiano Ronaldon që tashmë luan në ligën më të mirë saudite me Al-Nassr, Benzema mund të ndjekë ish-shokun e tij të skuadrës./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale