Bayern Munich – Dortmund, formacionet zyrtare të ‘Der Klassiker’

17:51 | 9 Nëntor 2019

Bayern Munichu dhe Borussia Dortmundi kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes tyre të njohur ndryshe di ‘Der Kassiker’.

Dy gjigantët kanë zbuluar njëmbëdhjetshen startuese për takimin mes tyre në stadiumin Allianz Arena në kuadër të xhiros së njëmbëdhjetë në Bundesliga, shkruan portali arbresh.info.

Ashtu si në të kaluarën, një ndeshje e tillë është e njohur për prodhimin e shumë gola dhe nuk pritet të jetë ndryshe as sonte (e shtunë).

Dortmundi ka një pikë më shumë se Bayern Munichu si nikoqir i këtij takimi dhe kjo është njëra prej pikave që e bënë edhe më të ashpër betejën mes dy skuadrave.

Ndeshja fillon nga ora 18:30 dhe gjyqtar i ndeshjes është gjermani Felix Zwayer./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara