Google ADS

Barcelona merr kreun me pikë, Messi me gola

13:53 | 8 Mars 2015

Duket se edhe Barcelona, e edhe lojtari i tyre më i mirë Lionel Messi e kanë shfrytëzuar formën jo të mirë të Real Madridit, respektivisht Cristiano Ronaldos.

Barcelona shënoi fitore ndaj Rayo Vallecanos me rezultat 6-1, dhe me këtë fitore Barcelona merr kreun e klasifikimit në La Liga me 62 pikë, një më tepër se Reali.

Por edhe lojtari më i mirë i Barcelonës, Lionel Messi e ka shfrytëzuar formën e dobët që po kalon lojtari më i mirë i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, pasi që Messi me tre golat e shënuar sot, arrin në kuotën e 30 golave të shënuar, duke u barazuar me Ronaldon.

Shpërndaje në rrjete sociale