Barcelona kërkon 70 milionë euro për Raphinhan

23:31 | 7 Qershor 2023

Do të jetë një verë masive në Barcelonë, edhe nëse Lionel Messi tani nuk do të kthehet për një periudhë të dytë në klub.

Pasi plani i tyre i qëndrueshmërisë është miratuar nga La Liga në fillim të kësaj jave, Barcelona tani mund të vazhdojë me aktivitetin e tyre të transferimit, megjithëse do të kërkohen shitje përpara se të regjistrohen të ardhurat.

Një lojtar që mund të shitet është Raphinha, pavarësisht se braziliani ka pasur një sezon të parë shumë premtues në Katalonjë.

Sipas Cope, Barcelona është e gatshme të dëgjojë oferta mbi 70 milionë euro për 26-vjeçarin.

Ousmane Dembele pritet të jetë opsioni i parë i Xavi Hernandez në krahun e djathtë sezonin e ardhshëm, që do të thotë se Raphinha mund të detyrohet në një rol në skuadër, siç ishte për gjysmën e parë të sezonit 2022/23.

Si e tillë, Barcelona duket se është e përgatitur ta lërë atë të largohet, me kusht që të mund të paguajnë një tarifë të lartë për shërbimet e tij.

Do të ishte një zhgënjim për të parë largimin e Raphinha-s, duke pasur parasysh se sa mbresëlënës ishte ai ndonjëherë gjatë sezonit të kaluar.

Megjithatë, Barcelona duhet të shesë lojtarë këtë verë dhe ata mund të duhet të jenë të pamëshirshëm./Arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme