AS Roma – Venezia, formacionet zyrtare

20:16 | 14 Maj 2022

AS Roma do të jetë nikoqir i Venezias në kuadër të xhiros së 37-të të Serie A.

Të dy skaudrat tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare për këtë takim.

Formacionet zyrtare:

AS Roma (3-4-1-2): Rui Patricio; Marash Kumbulla, Chris Smalling, Roger Ibanez; Leonardo Spinazzola, Ainsley Maitland-Niles, Bryan Cristante, Carles Perez; Jodan Veretout; Lorenzo Pellegrini dhe Tammy Abraham.

Venezia (3-4-2-1): Niki Maenpaa; Sofian Kiyine, Mattia Caldara, Pietro Ceccaroni; Ridgeciano Haps, Antonio Junior Vacca, Ethan Ampadu, Ales Mateju; Mattia Aramu, Domen Crnigoj dhe Davide Okereke.

Ndeshja do të zhvillohet në “Stadio Olimpico” me fillim nga ora 20:45./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara