Arrihet marrëveshja mes Manchester Unitedit dhe Sanchos

13:00 | 10 Qershor 2021

Krerët e klubit anglezë janë takuar me përfaqësuesit e Jadon Sanchos, pasi që lojtari për momentin nuk është në Anglia pasiqë është i grumbulluar më Kombëtaren e Anglisë për “Euro 2020”.

“Djajtë e Kuq” thuhet se kanë arritur marrëveshje teksa kontrata e lojtarit do të jetë e vlefshme deri në vitin 2026.

Klubi gjerman ka vendosur çmimin për lojtarin ku shuma është 95 milionë euro.

Sipas gazetarit të sportit, Fabrizio Romano, klubet kanë filluar bisedimet mbes vete por ende marrëveshja nuk është arritur. /arbresh.info/

 


 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara