Google ADS

Arbnor Muja pritet të debutojë sonte në Champions League ndaj Barcelonës

18:26 | 19 Shtator 2023

Muaji shtator për djaloshin nga Mitrovica, Arbnor Muja duket se është me fat.

Pas debutimit me kombëtaren kuqezi, sulmuesi i Antwerpit sonte pritet që të debutojë edhe në Uefa Champions League nga minuta e parë, në sfidën e skuadrës belge ndaj Barcelonës, sipas gazetarit Arlind Sadiku, përcjell arbresh.info.

Për cdo lojtar është një ëndërr të luaj në një event të tillë ndërsa për sulmuesin me origjinë nga Kosova kjo ëndërr tani më po jetësohet.

Sfida mes Antwerpit dhe Barcelonës luhet sonte me fillim nga ora 21:00.

Këto dy skuadra gjendet në grupin H, së bashku me Porton dhe Shaktharin. /arbresh.info/