Ancelotti: Morata do të qëndroj tek Juventus

09:56 | 25 Shkurt 2015

Në mediat e ndryshme vazhdon të flitet rreth së ardhmes së Alvaro Moratas, i cili shënoi ndaj Dortmundit në Ligën e Kampionëve.

Madje disa media raportuan se ai do të kthehet tek Real Madridi për 30 milion euro. Por në një deklaratë për ‘La Gazzetta dello Sport’, trajneri aktual i Realit e mohoi këtë.

“ Alvaro ka nevojë të luaj. Ai është i ri dhe dëshiron të luaj tek një skuadër e cila i jep më tepër hapësirë. Atë e kërkuan shumë skuadra, por ai vendosi të shkoj tek Juventus”, deklaroi Ancelotti.

“ Ai luajti shumë pak tek ne sezonin e kaluar, por në ato pak raste kur luajti u paraqitë shumë mirë. Ai është një sulmues modern, i shpejtë dhe luftarak. Ai ka një klauzolë tek kontrata e tij që mund të kthehet tek Real Madridi, por besoj se ai do të qëndroj tek Juventus”.

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme