Challandes: Shpresoj që një ditë te rikthehem të Kosova

13:24 | 13 Tetor 2021

Tashëm është zyrtarizuar shkarkimi i selektorit Bernard Challandes.

Federata e futbollit të Kosovës, me anë të një konference për media ka bërë të ditur që tashmë Challandes do t’i ndaj rrugët  me Përfaqësuesen e Kosovës.

Zvicerani  ka falënderuar të gjithë lojtarët, stafin dhe tifozët.

Ndërsa gjatë konferencës, ai ka  thënë  se shpreson që në të ardhmen të rikthehet në Kosovë.

“Shpresoj që një ditë të rikthehem ndonjë ditë këtu, të paktën për t’i shkuar ndeshjet e ekipit” – ka thënë Challandes.  /arbresh.info/

Lexo edhe:

Zyrtare: Shkarkohet trajneri i Përfaqësueses së Kosovës

Lajmet më të lexuara