Pas debutimit me kombëtaren e Shqipërisë, Muja shkëlqen me klubin e tij në Belgjikë

17:16 | 18 Shtator 2023

Arbnor Muja shkëlqen me Antwerpin në vikend, shënon dhe asiston në ndeshjen që skuadra e tij e luajti në udhëtim ndaj Westerlos.

Muja u inkuadrua në lojë në minutën e 63-të ndërsa iu deshën vetëm katër minuta për të asistuar në golin me të cilin u dyfishua epërsia për Antwerpit, shkruan arbresh.info.

Përveç asistimit mitrovicasi në minutën e 83-të arriti të shënoj gol.

Performanca e yllit të kombëtares kuq e zi u shpërblye, pasi arriti të gjendet në formacionin e javës së shtatë në kampionatin belg.

Antwerpi aktualisht gjendet në pozitën e gjashtë me 11 pikë të grumbulluara deri më tani./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale