Zëvendëskomandanti Suprem i Aleancës në Evropë viziton Tiranën

11:08 | 27 Shkurt 2015

Zëvendëskomandanti Suprem i Aleancës në Evropë, Gjeneral Sir Adrian Bradshaw, po zhvillon sot një vizitë zyrtare në Tiranë.

Sipas njoftimit zyrtar, ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, është takuar paraditen e sotme me zyrtarin e lartë të Aleancës. Më pas gjeneral Bradshaw dhe gjeneral major, Jeronim Bazo, Shef i Shtabit të Përgjithshëm, do të mbajnë një konferencë të përbashkët për shtyp në selinë e Ministrisë së Mbrojtjes. /ATSH/

Shpërndaje në rrjete sociale