Veprimi human, spitali në Greqi i kërkon 600 maska shqiptares, kur e pyesin për çmimin mbesin pa fjalë

22:14 | 28 Mars 2020

Një shqiptare në Greqi ka bërë një veprim tepër human në vendin ku ajo jeton, Grevena.

Elona Agolli një emigrante nga Korça prej 21 vitesh jeton në këtë qytet dhe spitali i ka kërkuar që t’i qepë 600 maska në rrobaqepësinë që ajo zotëron.

Ajo i është futur punës menjëherë duke e dorëzuar porosinë dhe kur është pyetur për çmimin zonja është shprehu se i ka bërë falas.

Ky veprim i ka lënë pafjalë drejtuesit e spitalit dhe jo vetëm./TCH

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara