Rama: Akt terrorist ndaj familjes së ministrit

19:02 | 11 Shkurt 2015

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar pas shpërthimeve me tritol që ndodhën në Tiranë mëngjesin e sotëm. Reagimin e bëri përmes rrjetit social Facebook.

“Akti terrorist ndaj familjes se ministrit te Brendshem, kafshim monstrash qe kane marre, po marrin dhe do te marrin ate qe meritojne: Doren e shtetit ne fyt deri ne frymen e tyre te fundit. Kemi çelur epoken e re te ndarjes se shtetit nga krimi dhe te luftes dinjitoze pa ndalim e as tolerance te shtetit perballe krimit. Saimir Tahiri eshte ne krye te kesaj lufte dhe kush ka urdheruar e ekzekutuar terrorin ndaj familjes se tij, duhet ta mesoje se sot i ka dhene ministrit tone e te gjitheve ne, nje motiv me shume per te qene krenare e te frymezuar ne çdo qelize, ne kryerjen e detyres se larte ne sherbim te vendit dhe njerezve te ketij vendi. Askush dhe asgje nuk do te na ndale ne rrugen e Rilindjes per nje Shqiperi qe me ne fund do te kete shtetin e saj te forte e te drejte, shtetin modern te shqiptareve”, shkruan Rama në reagimin e tij në rrjetin social.

shqiperi5-1

Shpërndaje në rrjete sociale