Përdornin lavazhin për të shitur drogë, arrestohen dy persona në Burrel

11:05 | 23 Maj 2023

Dy persona janë arrestuar në Burrel, pasi ambientin e lavazhit që e kishin me qira e përdornin për të shitur lëndë narkotike.

Policia bën me dije se në kuadër të operacionit “Lavazhi” në pranga ka rënë shtetasi L. H., 32 vjeç, dhe shtetasi J. P., 39 vjeç.

Gjithashtu, nisi procedimi në gjendje të lirë shtetasi Y. N., banues në Burrel, pronari i lavazhit.

Gjatë kontrollit fizik ndaj shtetasit L. H. dhe kontrollit në ambientet e lavazhit që ai kishte marrë me qira, shërbimet e Policisë gjetën dhjetëra doza kanabisi, një sasi kanabisi gati për paketim dhe doza kokaine, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Gjithashtu, gjatë kontrollit në ambientet e lavazhit, Policia gjeti dhe sekuestroi edhe 10 targa automjetesh shqiptare dhe të huaja, që dyshohet se shtetasi L. H. i përdorte për automjete të ndryshme, me qëllim që të kamuflonte veprimtarinë kriminale, fishekë për armë gjahu, si dhe një pushkë sportive që i përkiste pronarit të lavazhit, shtetasit Y. N.

Materialet procedurale do t’i referohen Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Dibër, për veprime të mëtejshme.

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme