Google ADS

Ndërtohet fusha e re sportive në Kamëz, Rama: Për një jetë më aktive e të shëndetshme

11:49 | 17 Shtator 2023

Është ndërtuar fusha e re, e treta sportive në qytetin e Kamzës të Shqipërisë.

Kështu ka njoftuar kryeministri shqiptar, Edi Rama me anë të një postimi në Facebook, shkruan Arbresh.info.

Rama theksoi se me ndërtimin e fushës së rë nga e para, i kanë shkuar në ndihmë profesionistëve, fëmijëve e të rinjve.

“Qendrës së Ekipeve Kombëtare në Kamëz i është shtuar edhe një fushë e ndërtuar nga e para, duke e çuar në tre numrin e fushave në këtë kompleks dhe duke i ardhur në ndihmë profesionistëve, fëmijëve e të rinjve për një jetë më aktive e të shëndetshme”, shkroi Rama./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale