Mesha e Krishtlindjes, Ilir Meta, Monika Kryemadhi, Tom Doshi marrin pjesë

01:23 | 25 Dhjetor 2019

Vazhdon ceremonia e meshën së Krishtlindjes në Katedralen Shën Pali në Tiranë.

Në këtë meshë janë edhe Presidenti i Republikës Ilir Meta dhe kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi.

Gjithashtu edhe deputeti Tom Doshi ka marrë pjesë tek kjo meshë. Në këtë meshë besimtarët katolikë u lutën për veten dhe të afërmit e tyre.

Imzot Xhorxh Frendo pas lutjeve që bëri tha: Fjalët e Jezusit janë shumë të bukura. Le të jemi ambasadorët e gëzimit dhe të bëhemi ëngjëjt e gëzimit./tch/

Lajmet më të lexuara