Mediu: Mos hapja e negociatave lajm i keq për Shqipërinë, përgjegjës Edi Rama

14:57 | 27 Qershor 2018

Pas vendimit të BE për mos hapjen e negociatave me Shqipërinë ka reaguar edhe kreu i Partisë Republikane Fatmr Mediu.

Mos hapja e negociatave është një lajm shumë i keq për shqiptarët, shkruan Mediu në një status në rrjetet sociale. Korrupsioni dhe krimi i organizuar tregojnë qartësisht jo vetëm refuzimin, por dhe sa larg është qeveria Rama, e ai vetë nga Europa, shkruan kreu repubikanëve shqiptarë.

Ja shënimi i plotë i tij në rrjetin social facebook:

Mos hapja e negociatave eshte nje lajm shume i keq per shqiptaret. Kushtet e vendosura per Shqiperine sidomos korrupsioni dhe krimi I organizuar tregojne qartesisht jo vetem refuzimin, por dhe sa larg eshte qeveria Rama, ai vete nga Europa Shitja e disfates si sukses eshte sa e pamoralshme aq edhe sfidues karshi shqiptareve dhe BE Ka vetem nje pergjegjes Rama dhe qeverisja jo vetem anti-shqiptare, por edhe antikombetare.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara