Ilir Meta në selinë e PD-së, takim me Sali Berishën

11:17 | 26 Tetor 2022

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka mbërritur në selinë e Partisë Demokratike paraditen e së mërkurës dhe po zhvillon një takim me kryedemokratin, Sali Berisha.

Ky është takimi i dytë që dy liderët zhvillojnë në selinë blu.

Meta u takua me Berishën më 4 tetor, ku patë një diskutim për rreth 30 minuta.

Ata u dakordësuan për bashkëpunimin, bashkërendimin dhe aleancën e Partisë Demokratike me Partinë e Lirisë në zgjedhjet vendore.

Në lidhje me zgjedhjet vendore, që do të zhvillohen më 14 maj të vitit të ardhshëm, Berisha dhe Meta janë shprehur se opozita mund të dalë me kandidatë të përbashkët në 61 bashki të vendit. /Euronews Albania/

Shpërndaje në rrjete sociale