I nxehti afrikan “djeg” Shqipërinë

09:14 | 28 Korrik 2021

Diten e sotme vendi ynë do te ndikohet nga masa ajrore të thata dhe të nxehta me origjinë nga Afrika e Veriut.

Moti pritet te jete i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet malore në orët e mesditës.

Era pritet te fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim me shpejtësi 1-8m/sek dhe pritet te sjellë valëzim të ulët të forcës 0-1 ballë.

Temperaturat do te regjistrohen me vlera nga 20 grad celcius ato minimale deri në 41 gradë Celcius në vlerat maksimale.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara