Vdes nga koronavirusi, piktori i njohur kosovar

19:27 | 15 Prill 2020

Virusi Covid- 19 i ka marr jetën piktorit dhe profesorit të njohur kosovarë Ramiz Llapatinca.

Ai shquhet si një ndër piktorët e mdhej të artit shqiptarë, i cili gjithashtu ishte lobues i madh i çështjes kombëtare.

Llapatinca nuk ka arritur ta luftoj betejen me koronavirusin dhe ka vdekur në New York, aty ku jetonte tash e sa vite.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara