Vdes aktori i mirënjohur nga seriali “The Blacklist”

08:46 | 6 Tetor 2020

Aktori, regjisori dhe producenti Clark Middelton që është paraqitur në “Kill Bill Vol. 2”, “The Blacklist” dhe “Snowpiercer”, ka vdekur të dielën si rezultat i virusit të Nilit Perëndimor, ka bërë të ditur gruaja e tij Elissa.

Ai ishte vetëm 63-vjeçar, transmeton portali arbresh.info.

“Me zemër të rënduar njoftojmë kalimin në amshim të një jete që duhet festuar: Clark Tinsley Middleton, – aktor i dashur, shkrimtar, regjisor, mësues, bashkëshort e mik”, shkroi Elissa.

“Clark u transferua me 4 tetor si rezultat i Virusit të Nilit Perëndimor, për të cilin nuk ka shërim të njohur. Clark ishte një shpirt i bukur që kaloi një jetë të tërë duke sfiduar kufijtë dhe duke avokuar për njerëzit me aftësi të kufizuara”.

Në televizion, Middleton u shfaq në role të përsëritura në “Law & Order”, “Twin Peaks” dhe, së fundmi, “The Black List”, ku luajti shefin nervoz të DMV Glen Carter.

Gjatë karrierës së tij, Middleton punoi me regjisorë të shquar përfshirë Quentin Tarantino në “Kill Bill Vol. 2, “Ang Lee në” Taking Woodstock “, Bong Joon Ho në” Snowpiercer “dhe Frank Miller dhe Robert Rodriguez në” Sin City”./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara