Sabri Fejzullahu sot feston ditëlindjen

09:46 | 16 Shtator 2021

Këngëtari Sabri Fejzullahu për dekadash e jo më vitesh vazhdon të sjellë këngë të mrekullueshme.

Data 16 shtator është e veçantë për të dhe kjo sepse me këtë datë ai feston ditëlindjen, shkruan portali arbresh.info

Sabri Fejzullahu sot ka mbushur plot 74 vite jetë.

Që nga orët e para të ditës së sotme, këngëtari ka pranuar urime të shumta nga familjarët dhe fansat e tij.

Kujtojmë se, në total ka 14 albume, pos muzikës, Fejzullahu ka marrë pjesë edhe në disa shfaqje teatrale. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara