Noizy dhe Dardan sjellin bashkëpunimin “Alles Gut”

12:34 | 21 Janar 2022

Ashtu siç edhe kishin paralajmëruar, dy reperët e njohur shqiptarë Noizy dhe Dardan, kanë publikuar bashkëpunimin e tyre të ri.

“Alles Gut” mban titullin kënga e tyre e re, e cila përkthyer nga gjermanishtja do të thotë “gjithçka është në rregull”.

Kënga është ritmike e zhanrit hip-hop dhe vjen e gërshetuar në dy gjuhë: gjermanisht dhe shqip.

Muzika dhe teksti janë realizuar nga vet dyshja interpretuese, të cilët kanë shkruar secili pjesën e tyre përkatëse të tekstit.

“Alles Gut” u publikua në orët e para të mëngjesit, teksa deri më tash është pritur mirë nga fansat.

Dardan është një shqiptar, muzika hip-hop e të cilit ka arritur që të depërtojë në tregun gjerman. /Telegrafi/