Ngacmimet seksuale kaplojnë edhe botën e filmit në Itali

23:21 | 22 Prill 2018

Regjisori i njohur italian Fausto Brizzi është duke u hetuar për ngacmim seksual.

Corriere della Sera ka raportuar se prokuroria e Romës ka formalizuar akuzat kundër regjisorit të filmave të njohur  Forever Young dhe Guess Ëho’s Coming for Christmas, transmeton portali arbresh.info

Mundësia e një ndjekjeje penale duket e largët pasi që pretendimet janë jashtë statutit gjashtëmujor të kufizimeve të Italisë për krimet e dyshuara seksuale.

Përmes një letre, Brizzi ka mohuar të gjitha akuzat, duke thënë se ai “gjithnjë ka respektuar të tjerët” dhe duke shtuar se “duhet të bëhet dallimi mes dhunës dhe një qasjeje të padëshirueshme”.

Akuzat kundër Brizzi u shfaqën së pari në nëntor, pasi emisioni investigative Le Lene raportoi se 10 gra kishin akuzuar Brizzin, duke pretenduar se ai kishte kërkua seks nga to në shkëmbim të audicioneve.

Përkundër akuzave, distributori i  Warner Bros Italia ka publikuar filmin e fundit, Poor But Very Rich, edhe pse emri i Brizzit u hoq nga publiciteti./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara