Këto këngëtare i futen garës për ta përfaqësuar Shqipërinë në “Eurovision”

18:30 | 18 Tetor 2018

Kanë filluar përgatitjet për edicionin e 57-të të Festivalit të Këngës në Radio Televisionin Shqiptar.

Edhe këtë vit, plot 22 konkurrentë do të provojnë fatin për të përfaqësuar Shqipërinë në “Eurovision 2019”.

Listës së 22 konkurrentëve nuk i mungojnë emra të njohur të muzikës si: Eliza Hoxha, Eranda Libohova, Soni Malaj dhe Jonida Maliqi.

Këngëtaret në fjalë për vite me radhë nuk kanë marrë pjesë në këtë festival, teksa duket se iu është rikthyer sërish dëshira këtë vit për të provuar fatin për në “Eurovision”.

Kjo është lista e plotë e 22 konkurrentëve të Festivalit të 57-të të RTSH-së.

1. Aurel Thellimi
2. Bojken Lako
3. Bruno Pollogati
4. Dilan Reka
5. Eliza Hoxha
6. Elona Islamaj
7. Elton Dedas
8. Eranda Libohova
9. Gjergj Leka
10. Grupi Alar Band
11. Jonida Maliqi
12. Kelly
13. Klint Çollaku
14. Klodiana Vata
15. Kujtim Prodani
16. Lidia Lufi
17. Lorela sejdini
18. Marko Strazmiri & Imbro
19. Mird
20. Orgesa Zaimi
21. Soni Malaj
22. Vikena Kamenica

Ky festival, do të zhvillohet këtë vit në datat 20, 21 dhe 22 dhjetor, në Pallatin e Kongreseve, në Tiranë.

Shpërndaje në rrjete sociale