Google ADS

Kështu duket tani “Rosario” te “Shtatë gratë”, pas 14 vjetësh (FOTO)

11:00 | 29 Qershor 2017

E çfarë ka ndodhur me aktoren e njohur Mariana Ximenes e njohur në rolin e “Rosarios” te seriali “Shtatë gratë”, rtv21.tv sjellë detaje për këto 14 vite.

Mariana Ximenes është lindur më 26 prill 1981 në Sao Paulo, Brazil dhe ende vazhdon karrierën e saj si aktore.

Pas serialit të famshëm “Shtatë gratë”, ajo ka luajtur edhe në disa seriale të njohura të cilat janë transmetuar edhe në televizionet kosovare. Përveç serialeve ajo është shfaqur edhe në filma.

“Rosario” studioi në kolegjin Marista São Paulo për 8 vjet.

Ndërsa sa i përket jetës personale ajo ishte e martuar për tetë vjet me Pedro Buarque de Holanda, por u nda në vitin 2009. Tani është partnere e biznesmenit Filippo Adorno.

Kujtojmë se vitet nuk kanë lënë gjurmë fare tek aktorja Mariana Ximenes.

rosario_1498722804-7001696

rosario2_1498722814-3876570

Shpërndaje në rrjete sociale