Izraeli rrezikon të jetë nikoqir i Eurovizionit

20:28 | 13 Gusht 2018

Kryeqyteti austriak, Vjena, përsëri mund të organizojë garën e Këngës në Evrovizion vitin e ardhshëm, edhe pse Izraeli fitoi konkursin e këtij viti, shkruajnë mediat austriake.

 

Menjëherë pas fitores së këngëtares Nete, kishte kundërshtime për mbajtjen e Evrovizionit në Izrael për shkak të situatës së sigurisë.

Izraeli duhet të paguajë kaucion prej 12 milion euro në llogarinë zvicerane, si një garanci për organizimin e Evrovizionit.

Afati i fundit për pagesën skadon nesër, 14 gusht, dhe nëse paratë nuk sigurohen, Izraeli rrezikon të jetë nikoqir i garës.

Shpërndaje në rrjete sociale