Ivanka Trump shijon diellin në Miami

09:07 | 18 Shkurt 2021

Ivanka Trump duke se po e shijon jetën e saj të qetë në Miami, pasi është parë duke marrë rreze dielli në ballkonin e shtëpisë së saj në Miami.

Imazhet ekskluzive të marra nga DailyMail.com tregojnë se 39-vjeçarja merr ajër të pastër përderisa në dorë mban një pije të ngrohtë, transmeton portali arbresh.info

E veshur me një fustan të gjelbërt, nëna e tre fëmijëve dukej e lumtur dhe e relaksuar përderisa po sodiste pamjen.

Më pas ajo është parë duke marrë shënime në një fletore.

Ivanka dhe familja e saj u vendosën në një shtëpi luksoze në Miami pas largimit të tyre nga Shtëpia e Bardhë.

Ajo dhe burri i saj, Jared Kushner, besohen se gjatë vitit 2020 e kanë rritur pasurinë e tyre me 23.8 milionë dollarë.

Bloomberg raporton se as ajo dhe as burri i saj, edhe pse punuan si këshilltarë në Shtëpinë e Bardhë, nuk kanë marrë pagë.

Të dy trashëgimtarë të perandorive familjare të shtetit të vërtetë, Jared dhe Ivanka gjithashtu kanë zotërime të gjera në biznese të cilat janë goditur rëndë nga pandemia e koronavirusit, e cila mund të zbehë fincancat e tyre./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale