Google ADS

Imagine Dragons, të parët me albumin e tyre në SHBA

16:12 | 27 Shkurt 2015

Imagine Dragons, ka arritur që të zë pozitën e parë në listën e albumeve më të pëlqyera në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Grupi i muzikës rok, këtë e arriti pas një paraqitje të mirë në Grammy Aëards dhe reklamave të postuara.

Ndërsa brenda një javë janë shitur 172 mijë kopje të albumit, “Smoke + Mirrors”, të grupit nga Las Vegas. Albumi është shkarkuar 7.6 milionë herë në internet, duke arritur kështu majën e listës së albumeve më të pëlqyera për këtë javë në Shtetet e Bashkuara.

Albumi i Drake, “If You’re Reading This, It’s Too Late”, ka rënë në pozitën e dytë, ndërsa kolona zanore e filmit, ‘Fifty Shades of Grey’ që përmban këngë të Beyonce dhe Ellie Goulding, ka rënë në pozitën e tretë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale