Historia e dashurisë së Jason Statham dhe Rosie Huntington që dëshmon se mosha është vetëm një numër

15:54 | 11 Dhjetor 2019

Ata janë një nga çiftet më të bukura në Hollywood. Romanca e modeles Rosie Huntington-Whiteley dhe aktorit Jason Statham ka zgjatur pothuajse 10 vite të tëra! Tabloidët kanë vazhduar të pyesin se sa do të zgjasë marrëdhënia e tyre, sepse dikush mund të argumentojë se nuk është një ndeshje perfekte.

Por historia e tyre e dashurisë ka provuar të jetë krejt e kundërta!

Këtu në Bright Side ne u emocionuam aq shumë për lidhjen afatgjatë të Jason dhe Rosie, saqë ne nuk mund të ndihmonim por të ndajmë historinë e tyre të dashurisë me ju!

Ata janë fejuar gati që katër vite dhe tashmë kanë një fëmijë. Marrëdhënia e tyre duket se është më e fortë se kurrë dhe në fakt është e vështirë të mbani mend një kohë kur ata nuk ishin bashkë.

Pra, këtu është një përmbledhje e shkurtër se kush janë Jason Statham dhe Rosie Huntington-Whiteley dhe si, ku, dhe kur filluan lidhjen e tyre.

Rosie Huntington-Whiteley, 32- vjeçe, është një supermodele, aktore dhe engjëlli i dikurshëm i Victoria’s Secret. Në moshën 16- vjeçe, ajo i dërgoi rezymeve të saj në \Profile Models për të qenë specialist e PR, por kur hyri për një intervistë, asaj iu kërkua të bëhej modele. Brenda dy viteve, pati kontrata me Clinique, DKNY, Ralph Lauren, Victoria’s Secret … dhe gjithashtu dashurinë dhe admirimin e fansave.

Jason Statham, 52-vjeç, nuk e filloi karrierën e tij të aktrimit deri në moshën 32 vjeç. Që kur ishte i ri, ai ishte në ekipin kombëtar të zhytjeve britanike. Për të fituar para, ai shiste orë të rreme Cartier dhe parfum në rrugë. Në vitet ’90, ai ishte i ftuar të jetë pjesë e një fushate reklamimi ‘Tommy Hilfiger’ si një atlet. Më vonë, Guy Ritchie i ofroi një rol në Lock, Stock dhe Two Smoking Barrels.

Jason dhe Rosie u takuan në vitin 2010 në Festivalin e Muzikës ‘Coachella’. Një nga engjëjt më tërheqës të Victoria’s Secret dhe ylli i filmave të ‘Guy Ritchie’ kishin dëgjuar për njëri-tjetrin më parë dhe pothuajse menjëherë filluan takimet. Për dallim nga shumë çifte të tjerë të famshëm, ata fshehën me kujdes marrëdhënien dhe nuk ishin të shpejtë për të ekspozuar ndjenjat e tyre.

Pas gati gjashtë muajsh, çifti filloi të bashkëjetojë dhe të dalin hapur së bashku. Sigurisht, ata morën shumë vëmendjen e publikut për shkak të diferencës së tyre në moshë 20 vjeç.

Ndërsa Rosie pranon në një intervistë, ajo u tërhoq nga sensi i jashtëzakonshëm i humorit të Jason, jo nga imazhi i djaloshit që ai portretizon në filma. Kur një person e di se si të bëjë të qeshësh në momentin e duhur, bota juaj ndryshon. Ajo gjithashtu vlerëson se ndihet gjithmonë e mbështetur nga ai.

Në janar 2016, paparacët vunë re në gishtin e Rosie një unazë të fejesës me diamant. Çifti më vonë konfirmoi që ishin fejuar, por nuk komentuan në asnjë mënyrë pyetjet në lidhje me dasmën. Në vjeshtën e të njëjtit vit, Rosie u shfaq në tapetin e kuq me barkun e rrumbullakosur, dhe në qershor të 2017 ata mirëpritën djalin e tyre – Jack Oscar Statham.

Në rrjetet sociale, ata gjithashtu rrallë publikojnë foto të njëri-tjetrit, përveç në raste të veçanta. Për shembull, Rosie postoi foton e Jason me fjalë, “Gëzuar ditëlindjen dashurisë së jetës time”. Dhe Jason ndau një foto të Rosie për herë të parë ndonjëherë, duke uruar gruan e tij për fillimin e markës së saj të bukurisë, duke shkruar, “Krenar të shoh që ju po i ndjekni ëndrrat tuaja dhe i bëni ato realitet”.

Është thjesht befasuese se si këta dy, njerëz shumë të famshëm, të cilët janë gjithmonë në sy të publikut, arrijnë të mbajnë marrëdhëniet e tyre private, pa dhënë asnjë bazë për thashetheme.

Dhe kohëzgjatja e romancës së tyre flet vetë./Telegrafi/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara