Ferrari ia ndalon edhe familjes Kardashian që t’i blejnë makinat e tyre luksoze

13:32 | 13 Maj 2022

Ferrarit nuk i intereson nëse keni para të mjaftueshme për të blerë një ose disa nga makinat e tyre.

Prodhuesi italian i makinave ka një listë të zezë në të cilën përfshihen të famshmit që nuk mund t’i blejnë makinat e tyre dhe në këtë bëjnë pjesë edhe Kardashians.

Sipas Ferrarit, nuk ka asnjë listë të zezë që ndalon njerëzit të blejnë makinat e tyre, telegrafi.

Megjithatë, prodhuesi i makinave rezervon mundësinë për të zgjedhur me kujdes se kush ka akses në njësitë e tij më ekskluzive.

 

Ferrari urren kur një klient kërkon makinë dhe më pas dëshiron të ndryshojë atë.

Justin Bieber tregoi se nuk donte të respektonte një nga dëshirat e Ferrarit: që pronarët të modifikojnë sipas dëshirës pamjen e makinave të tyre.Artisti jo vetëm që ndryshoi ngjyrën e makinës së tij, por më pas e nxori në ankand.

Pas këtij veprimi të fundit, Ferrari vuri veton për çdo blerje të ardhshme për Justin Bieber.

Ylli i muzikës pop ka një pasion për makinat dhe shpejtësinë. Megjithatë, atij do t’i duhet ta drejtojë adrenalinën e tij drejt një marke tjetër makinash luksoze.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara