Alores publikon ‘E thirri love’

19:20 | 10 Nëntor 2018

Alores, një artisti i lindur dhe rritur në Danimarkë.

Kjo është nofkë artistike sepse emrin e vërtetë e ka Orges, shkruan arbresh.info.

Ai merret tash e shumë vite me muzikë, dhe një nga bashkëpunimet e suksesshme të tij ishte ‘Pa ty jetoj’.

Ky projekt muzikor erdhi duet mes tij dhe këngëtares Çiljeta.

Alores sonte publikoi këngen e re të titulluar ‘E thirri love’, e zhanrit ritmik.

Tekstin e këngës e ka shkruar vetë ai. ndërsa për muzikën është përkujdesur Joniad Banushi.

Ndiqeni këtë premierë./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara