Albani i bën Miriamit dedikim që çdo vajzë që do të ëndërronte

13:34 | 20 Nëntor 2017

Gjatë ditës së sotme publikohet kënga më e re e këngëtares Miriam Cani, e cila do të vijë me titullin “Meteor”.
Kjo këngë do të shënojë edhe rikthimin në skenë të Canit pas një kohë të gjatë mungese, për shkak të lindjes së vogëlushes së saj Ameli.

Por në prag të publikimit të kësaj kënge vjen një dedikim mjaft i ndjerë nga bashkëshorti i saj kantautori Alban Skënderaj. Ai ka kujtuar këngën “Engjëll” , e cila ka ardhur si një dedikim për Canin, ndërkohë që ka shkruar: “Nuk thoja kot qe je nje Engjell,|-përfundon kantautori.

Albani dhe Miriami nuk kanë patur asnjëherë ndroje që të tregojnë dashurinë që kanë për njëri-tjetrin në publik.

al_1511177976-4132565

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale