Aktorja amerikane shpallet fajtore për skandalin e mashtrimit në kolegj

14:10 | 14 Maj 2019

Aktorja amerikane, Felicity Huffman është deklaruar fajtore për mashtrimin dhe pagimin e parave që vajza e saj të fitonte kolegjin.

Ylli i “Desperate Housewive”, pranoi se pagoi 15.000 dollarë për të marrë përgjigjet e provimit të vajzës së saj në vitin 2017 në mënyrë që ajo të fitonte të drejtën për të studiuar në kolegj.

Prokurorët kërkuan 4 muaj burg për aktoren dhe një gjobë prej 20.000 dollarë.

Fituesja e Emmy filloi duke qarë ndërsa fliste në gjykatë, raporton BBC.

Huffman falsifikoi rezultatin e provimit të hyrjes në kolegj të vajzës së saj të madhe Sophia Macy.

Aktorja tha se vajza e saj nuk ishte në dijeni të mashtrimit dhe se i vinte turp që e tradhtoi atë.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara