Ushqimet që zvogëlojnë natyrshëm inflamacionin

13:40 | 22 Maj 2020

Vitet e fundit, provat në rritje kanë treguar se inflamacioni kronik nënkupton shumë sëmundje që ekspertët i quajnë “sëmundjet e civilizimit”, të cilat janë sëmundjet e zemrës dhe kanceri.

Një ndër faktorët kryesorë për parandalimin e këtyre sëmundjeve është dieta, transmeton portal arbresh.info

Kjo do të thotë që ushqimet që hani mund të nxisin inflamacion nëse nuk jeni të kujdesshëm ose e zvogëloni atë nëse vendosni të ndiqni një dietë anti-inflamatore.

Menyja juaj ditore patjetër duhet të përmbajë:

Bimë jeshile

Të pasura me vitaminën K dhe duke ofruar efekte të fuqishme anti-inflamatore dhe antikancerogjene, gjethet e kales, lulekares dhe brokolit duhet të jenë patjetër pjesë e dietës suaj ditore.

Mjedrat

Të gjitha varietetet janë të shëndetshëm, por një studim zbuloi se mjedrat e zeza zvogëluan përhapjen e kancereve të caktuara te kafshët me 50%.

Salmon dhe merluci

Salmoni është i shkëlqyeshëm, por nëse mund ta gjeni, merluci i zi ka akoma më shumë acide yndyrore omega-3 që ndezin inflamacionin.

Xhenxhefil

Së bashku me veprimin e fuqishëm anti-inflamator, xhenxhefili ndihmon në uljen e gazit të zorrëve dhe të përzier.

Më e rëndëishmja është që ushqimi duhet të shijojë për ju. Për fat të mirë, ushqimet anti-inflamatore kanë shije të mirë dhe me to mund të gatuani ushqime të mrekullueshme./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara