Parandaloni diabetin me këtë recetë të thjeshtë

20:45 | 20 Qershor 2017

Shkaku i diabetit është i panjohur.

Sipas studimeve të shumta, diabeti mund të jetë sëmundje gjenetike, mund të shkaktohet nga dietat e dobëta, mungesa e ushtrimeve dhe shtimi i peshës, transmeton portali arbresh.info.

Niveli i lartë i sheqerit në gjak mund të ju dërgojë drejt sëmundjeve të veshkave, të zemrës dhe në verbëri. Sheqeri i tepërt në gjak mund të ngushtojë arteriet tuaja dhe të dëmtojë enët e gjakut.

Për të parandaluar këtë sëmundje që prek shumë njerëz në botë, ju mund të përgatisni këtë recetë të thjeshtë dhe të lehtë.

Përbërësit:

2 copa kanellë
1 qese karafil
1.5 litra ujë

Vendosni kanellën dhe karafilin në shishen me ujë dhe lëreni përzierjen të qëndrojë 4 deri në 5 ditë në frigorifer. Pas kësaj kohe pini 1 decilitër për çdo mëngjes në stomakun bosh. Pasi ta përfundoni shishen pushoni 15 ditë dhe përgatitni recetën prap./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara