Zaev sot do të takohet me Macron në Paris të Francës

19:24 | 10 Qershor 2021

Kryeministri Zoran Zaev sot do të realizojë takim me presidentin e Francës, Emanuel Macron.

Nga shërbimi qeveritar për shtyp njoftuan se në përbërjen e delegacionit qeveritar janë edhe zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov dhe ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani.

“Në kuadër të vizitës ku shënohen 28 vjet nga vendosja e marrëdhënieve diplomatike mes dy vendeve, do të realizohet edhe darkë pune me presidentin e Francës, Emaniel Macron”, thonë nga Qeveria./Telegrafi/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara