Singapuri ndihmon Maqedoninë në sferën e aviacionit civil

10:54 | 9 Shkurt 2018

Agjencia e aviacionit civil (AAV) të Maqedonisë dhe Singapurit kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi për trajnime në sferën e aviacionit, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Siç informojnë nga AAV-ja, përmes Akademisë së aviacionit, Singapuri do të përgatitë dhe realizojë programe trajnimi si mbështetje të zhvillimit të aviacionit në Maqedoni.

Ky bashkëpunim është mbështetje për nismën IKAO “Asnjë vend nuk është lënë jashtë”.

Marrëveshja është nënshkruar nga drejtorët Goran Jandreoski dhe Kevin Shum./Telegrafi/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara