Shtatë viktima dhe 10 raste të reja me coronavirus në Maqedoni të Veriut

15:38 | 6 Qershor 2021

Në 24 orët e kaluara janë kryer 2.825, ndërsa janë regjistruar 10 raste të reja me coronavirus, njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Në Shkup-5, nga dy në Prilep dhe Vinicë dhe një në Kumanovë.

Sot janë konfirmuar 7 viktima nga coronavirusi.

Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 332 pacientë të shëruar nga coronavirusi.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 155.417, numri i pacientëve të shëruar është 149.292, numri i vdekjeve ka arritur në 5.455, ndërsa numri i rasteve aktive është 670./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara