Serbi dhe shqiptari bëhen bashkë, kryejnë vjedhjen spektakolare në Itali

22:09 | 4 Korrik 2017

Shqiptarët dhe serbët kanë një marrëdhënie jo shumë të mirë me njëri tjetrin, por duket se kur bëhen bashkë bëjnë “kërdinë”.

Gjykata e Torinos ka dënuar me 8 vite në total një shqiptar dhe një serb, për grabitjen e plot 7 milion eurove në një banesë. Ngjarja ka ndodhur dy vite më parë në Itali, ku Zef Zefi dhe Denis Jovanovic, në bashkëpunim me punonjësen e shtëpisë dhe mamanë e saj, grabitën shumë e parave.

Prokuroria ka arritur të grumbulloj prova për të dyshuarit e vjedhjes, duke i dënuar me 4 vite secilin.

Të arrestuarit kanë qëndruar në paraburgim që nga prilli i vitit të kaluar, ndërsa ditën e djeshme gjykata vendosi dënimin për ta.

 

 

Lajmet më të lexuara