Regjistrohen 19 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

14:49 | 17 Korrik 2021

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 3.667 testime dhe janë regjistruar 19 raste të reja me coronavirus.

Prej rasteve të reja, tetë janë në Shkup, pesë në Kumanovë, dy në Kumanovë dhe nga një rast në Gostivar, Dibër, Gjevgjeli dhe Koçani.

Gjatë 24 orëve të fundit ka pasur edhe nëntë pacientë të shëruar, prej të cilëve pesë janë nga Tetova dhe katër nga Shkupi.

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni janë regjistruar gjithsej 155.901 pacientë me coronavirus, ndërsa prej tyre 150.168 janë shëruar dhe 5.487 kanë humbur jetën. Momentalisht ka 246 raste aktive me COVID-19.