Parashikimi i motit në Maqedoni

08:10 | 24 Nëntor 2022

Moti sot në Maqedoni pritet të jetë me vranësira dhe me reshje të dobëta të shiut. Do të fryjë erë mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit e përforcuar nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -1 deri në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 7 deri në 15 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë gjithashtu me vranësira të ndryshueshme dhe me erë nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të ulet në 2, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 9 gradë Celsiusë. / Alsat.mk

Shpërndaje në rrjete sociale