Moti sot në Maqedoninë e Veriut

08:25 | 11 Qershor 2021

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me diell dhe reshje të shiut.

Pasdite në disa vende do të ketë reshje të rrëmbyeshme të shiut, si dhe do të fryjë erë e përforcuar.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 9 deri 16 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 22 deri 30 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë jo stabil, ndërsa temperaturat nuk do të kenë ndryshim të madh./Telegrafi/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara